AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 15 Kasim 2018 Persembe 14:51
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLELEREĞİTİM SAĞLIKESNAFLARIMIZ
KUMLUCA HAVA DURUMU
KUMLUCA
KEMER EKONOMİSİ

1980’li yılların başına kadar ilçemizin temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktı. Özellikle narenciye üretimi, Nar ve seracılık en önemli gelir kaynağıydı. 1987 yılında ilçemizin Turizm bölgesi ve gelişme alanı olarak ilanı ile kısa sürede içerisinde temel geçim kaynağı Turizm haline geldi. Arsa fiyatlarının yükseltilmesi ile pek çok tarım alanı turistik faaliyetlere tahsis edildi ve turizmden sağlanan gelirin yüksek olması nedeniyle de tarıma olan ilgi azaldı.

Bugün hala ilçemizde 23.540 dönüm alana tarım yapılmaktadır. Ancak bazı çiftçilerimiz bahçelerine gereken bakımı ve iyileştirmeyi yapmayarak üretimden çok bu alanları arsa ve yeşil alan olarak muhafaza etmektedir.

1 kooperatif, 10 banka şubesi bulunan Kemer de her yıl Haziran ayında düzenlenen Kemer Karnavalı ve kasım ayında Çamyuva Geleneksel Yağlı Güreş Festivali haricinde fuar, sergi ve panayır bulunmamaktadır.

Bölümün başında da arz edildiği üzere ilçemiz ekonomisi turizme dayalıdır. İlçemiz Merkez ve Beldelerinde Bakanlığımızdan Belgeli işletmelerin sayıları 186’dır. Bunların  23 adeti tatil köyü,  44  adeti 5 yıldızlı, 31 adeti  4 yıldızlı, 27  adeti  3 yıldızlı, 21 adeti 2 yıldızlı, 2 adeti 1 yıldızlı, 2 adeti Apart Otel ve 36 adet’de pansiyon bulunmaktadır.

İlçemiz Merkez ve Beldelerinde 70’i merkez şube olmak üzere diğer şubeleri ile birlikte 111 adet Seyahat Acentası hizmet vermektedir.

 
2082 Kere Okundu

2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com