AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 15 Kasim 2018 Persembe 14:25
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLELEREĞİTİM SAĞLIKESNAFLARIMIZ
KUMLUCA HAVA DURUMU
KUMLUCA
KEMER SOSYAL YAPISI

Turizm bölgesi olan ilçemizdeki konutların ve diğer binaların tamamına yakını betonarme, çatılı ve muntazam yapılardır. Eski yapıların onarılması, bakımlı ve düzgün halde tutulması konusunda mülk sahipleri özen göstermektedirler.

Turizmden sağlanan yüksek gelirler neticesinde, özellikle turizm sezonunda ilave işgücü ve nüfus akışı nedeniyle konut sıkıntısı çekilmektedir. Bu durum kiraların ve gayrimenkul fiyatlarının fahiş miktarlara ulaşması sonucunu doğurmuştur.

İlçemizde sosyal yaşam, turizm sezonu haricinde oldukça durağan geçmesine karşılık, Mayıs-Ekim ayları arasında Turizm sezonu nedeniyle oldukça hareketlidir.

İlçemizde bulunan Turistik tesisler, belediyeler ve çeşitli kuruluşlar pek çok etkinlikleri düzenleyerek sosyal hayatın canlanmasını sağlamaktadırlar.

Sosyal yaşantıda olduğu gibi iş ve çalışma hayatında da ilçemiz turizme dayalı olarak yılın çeşitli zamanlarında farklılıklar göstermektedir. Kış mevsiminde durgunlaşan iş ve çalışma hayatı Mayıs ve Ekim ay ları arasında canlanmaktadır. Civardan ve ülkemizin çeşitli yerlerinden insanlarımız çalışmak ve sezonluk işleri yapmak üzere ilçemize gelmektedir.

Gelen insanlarımızdan bir kısmı işçilik yapmakta ve turizm sektöründeki diğer işleri üstlenmekte, bir kısmı ise iş yerleri kiralayarak veya tüccarlıkla uğraşmaktadırlar.

 
1618 Kere Okundu

2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com