AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 15 Kasim 2018 Persembe 15:04
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLELEREĞİTİM SAĞLIKESNAFLARIMIZ
KEMER HAVA DURUMU
KEMER
 
GATAB MECLİS TOPLANTISI’NA AĞIR HAKARETLER DAMGASINI VURDUGATAB MECLİSİ ÇİRKİN SİYASETE ALET EDİLMEK İSTENDİ .
 
GATAB MECLİSİ ÇİRKİN SİYASETE ALET EDİLMEK İSTENDİ
 
 
GATAB MECLİSİ ÇİRKİN SİYASETE ALET EDİLMEK İSTENDİ 
GATAB, 2013 yılı 2. Olağan Meclis Toplantısı hararetli tartışmalara ve sataşmalara sahne oldu. MHP’li Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün fitilini ateşlediği meclis toplantısında Kemer’in MHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Bilici’nin ağır hakaret içeren cümleleri ve ithamları meclis toplantısının önüne geçti. Oylamaların güçlükle yapıldığı toplantıda Mustafa Gül, Ahmet Can ve Mustafa Bilici, GATAB Başkanı Yusuf Üras’ın GATAB’la alakalı medyada çıkan haberler hakkında bilgilendirici açıklamalarını dinlemeden “Siz ancak bu kalanları kandırırsınız, bizi değil” diyerek terk etti. 
GATAB’ın 29 Kasım tarihinde yapılan 2013 yılı 2. Olağan Meclis Toplantısı’nda gerginlikler ve sataşmalar yaşandı. 
MHP’li Mustafa Bilici’den ağır hakaret… 
GATAB’ın Meclis toplantısına Kemer’in MHP’li Belediye Başkanı Mustafa Gül ve Kemer’in MHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Bilici’nin sataşmaları damgasını vurdu. Hemen hemen her gündem maddesine itiraz eden ve söz hakkı isteyen CHP’li Göynük Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da konuşmalarıyla dikkat çekti. Mustafa Gül’ün GATAB’ın kapanacağı yönündeki çıkışları sonrası gerginleşen mecliste daha sonra söz isteyen Mustafa Bilici, GATAB Meclisine yakışmayacak sözlerler sarf etti. GATAB’ın çalışmalarını eleştirin ve GATAB Başkanı Yusuf Üras’a hakaret içeren ithamlarda bulanan Mustafa Bilici daha sonra meclisi terk etti.
Başkan Üras’tan Demokrasi Vurgusu… Bilicinin hakaretleri, laf atmaları ve sarf ettiği cümleler karşısında soğukkanlılığını koruyan ve Bilici’ye cevap vermeyen Başkan Üras, Meclisin daha da gerilmemesi ve GATAB Meclis’ine yakışmayacak görüntülerin oluşmaması için elinden geleni yaptı. Demokrasi vurgusu yapan Başkan Üras: “ Gündem maddeleri ile ilgili konuşacağım deyip hakaret ediyorsunuz, sözünüzü kesmek istemiyorum, size saygısızlık yapmak istemiyorum ama demokrasiler size hakaret hakkı vermez. Söylediğiniz tüm hakaretler kayıt altına alınıyor. GATAB Meclis toplantısında meclis üyelerinin bulunduğu bir ortamda bu tür ifadeler hiç hoş değil” dedi. 
Bilgilendirme Slaytlarını İzlemediler… GATAB’ın elektirik borcu olup olmadığı konusu başta olmak üzere son aylarda GATAB ve GATAB Başkanı Yusuf Üras’a yönelik medya organlarında çıkan haberlerle ilgili yapılan bilgilendirici ve açıklayıcı slayt hazırlıklıkları Mustafa Gül, Ahmet Can ve Mustafa Bilici dinlemeden GATAB Meclisini terk etti. GATAB’ın elektirik borcu olduğu, mali borçlarının yüksek olduğu şeklinde medya organlarına demeç verenlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Başkan Üras, Akdeniz Eletrik Perakende Satış A.Ş’den alınan ‘Borcu Yoktur’ kağıdını meclis üyelerine sundu. İlgili bilgilendirici slayt hazırlığında Başkan Üras, GATAB Meclisine; kiralık araçlar, derin deniz deşarj hattı, GATAB’ın mali durumu, GATAB Hizmet Ofislerinin işleyişi hakkında detaylı ve net bilgileri tek tek anlattı. GATAB’ın ne elektirik borcu ne de mali borcu olduğunu belirten Yusuf Üras, bilgilendirme slaytlarını dinlemeye dahi tahammül gösteremeyen başkanlara sert sözlerle yüklendi. Üras: “ Birileri GATAB’ın ısrarla borç içinde yüzdüğünü, jenaratörlere mahkum olduğunu, kiralık araçlarının çok olduğunu, GATAB’da yolsuzluklar usulsüzlükler yapıldığını söyleyip duruyor. Bunlar hep boş ve gerçek dışıdır.GATAB’ın 12 milyon alacağı 11 milyon da borcu vardır. GATAB’ın elektirik borcu yoktur, işte belgesi. GATAB’ın iddia edildiği gibi işlerinde usulsüzlükler de yoktur. Tüm iddialar ve suçlamalarla ilgili ‘soruşturmaya gerek yoktur’ belgelerimiz elimizde ama birileri ısrarla ısıtıp ısıtıp önümüze getirmeye çalışıyorlar. Şimdi doğrusunu açıklayalım bilgilendirme yapalım diyoruz, onu da dinlemeden çıkıp gidiyorlar.Salondan gitmeleri saygısızlık, nezaketsizliktir. Burası GATAB meclisi, buruda konuşabilmemiz, paylaşım yapabilmiz lazım. Herkes siyaset yapabilir ama burada kimsenin kimseye hakaret etme hakkı yok. Kemer’de bir değişim olacak ama biz tartışmayacağız, kavga etmeyeceğiz Kemer için yapmamız gereken neyse onu yapmaya devam edeceğiz” dedi. 
Başkanlar GATAB’ın Yatırımlarını ve Projelerini de Dinlemediler… Medyadaki haberlerin gerçek dışı olduğu ve doğrusunun belgeleriyle birlikte GATAB Meclis üyelerine sunulacağını anlayan başkanların gerçek dışı beyanatlar verdikleri anlaşılacağından GATAB Meclisi’ni terk etmeleri, diğer meclis üyelerince de şaşkınlıkla karşılandı. Başkanlar ayrıca GATAB’ın yatırımları, bu yatırımların tutarları ve hali hazırda devam eden çamyuva-kiriş arasına yapılacak köprü başta olmak üzere pek çok proje ve yatırımları anlatan bilgilendirici slayt çalışmasına da kalmadılar, dinlemeden salonu terk ettiler. 
GATAB Meclis toplantısı Başkan Üras’ın bilgilendirici slayt ve açıklamaları sonrası meclis üyelerine teşekkür ve iyi mesai temennilerinin ardından sona erdi.
 
 
02 Aralık 2013 Pazartesi - 20:35
8494 Kere Okundu

2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com